ChemTec Poland 2025 za nami – sprawdź, jak wyglądała pierwsza edycja
Ptak Warsaw Expo odpowiada na potrzeby biznesu chemicznego. W dniach 13-15 maja 2025 roku pod Warszawą odbyły się targi technologii, sprzętu i komponentów dla przemysłu chemicznego, czyli ChemTec Poland. Nowe systemy i innowacyjne rozwiązania – branża zintegrowała się w imię swojego rozwoju. Pierwszą edycję wydarzenia odwiedziło 3457 uczestników z Polski i Europy.
STATYSTYKI CHEMTEC POLAND 2025
Sukces pierwszej edycji wydarzenia
Powierzchnia wystawiennicza:
Całkowita powierzchnia: 15000 m².
Wystawcy:
62 firm prezentujących rozwiązania.
Kraje uczestniczące:
Reprezentanci 21 krajów, co nadało targom międzynarodowy charakter.
Targi ChemTec Poland 2025 zintegrowały branżę przemysłu chemicznego. Wydarzenie to stworzyło odwiedzającym szereg możliwości:
- zapoznanie się z produktami i usługami setek wystawców – między innymi z technologiami produkcyjnymi dla chemii przemysłowej czy maszynami do produkcji chemicznej
- udział w dynamicznych panelach dyskusyjnych, służących do wymiany doświadczeń i innowacyjnych pomysłów w branży chemicznej
- nawiązanie cennych kontaktów biznesowych i przeprowadzenie skutecznego networkingu
- zdobycie branżowej inspiracji do wdrażania nowych rozwiązań
ChemTec Poland 2025 było wydarzeniem, podczas którego odbywały się premiery rynkowe kluczowych rozwiązań dedykowanych przemysłowi chemicznemu. Docenieni zostali ci, którzy stawiają na nowoczesność w branży. Stało się to podczas ceremonii wręczenia Medali Targowych. Szczegóły dotyczące laureatów można znaleźć poniżej:
Podsumowanie głównych konferencji ChemTec Poland 2025
W ramach ChemTec Poland odbyło się ChemTech Solutions Congress, czyli szereg paneli merytorycznych, które zgromadziły ekspertów, oferując możliwość poznania najnowszych technologii i rozwiązań dla przemysłu chemicznego. Była to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy i nawiązania kluczowych kontaktów biznesowych.
Na Scenie Głównej wydarzenia wygłoszono wiele inspirujących prelekcji. Marta Woźniak-Budych przedstawiła wykład „Centrum NanoBioMedyczne UAM: Przełomowe Innowacje i Wyzwania Nanotechnologii oraz Biotechnologii w Medycynie”, a Magdalena Orlik „Oprogramowanie SBLCore – narzędzie do tworzenia oraz zarządzania kartami charakterystyki”. Maciej Jaworski podzielił się z kolei wystąpieniem „Laboratorium a przemysł automatyczna kontrola parametrów chemicznych procesu, czyli ocena przydatności analizatora”.
Rozmawiano również o innowacjach w chemii przemysłowej. Miało to miejsce podczas konferencji „Zrównoważona przyszłość zaczyna się od chemii”. Wykłady odbyły się w panelach „Innowacje i zrównoważony rozwój w przemyśle chemicznym – regulacje, przemysł, badania i rozwój”, „Zeroemisyjne innowacje – droga do przyszłości czystych technologii” oraz „Nowoczesne technologie polimerowe bezpieczne dla środowiska”.
2. edycja ChemTec Poland odbędzie się w 2026 roku
Premierowa odsłona ChemTec Poland cieszyła się powodzeniem frekwencyjnym. Już teraz możemy ogłosić, że 2. edycja wydarzenia odbędzie się w 2026 roku, a konkretnie w dniach 19-21 maja. Zachęcamy do rejestracji!
Dyrektor Działu Analiz | Z-ca Dyrektora ds. Rozwoju | Ptak Warsaw Expo
Pasjonat targów, z niemal 30-letnim doświadczeniem w tworzeniu, organizacji imprez i zarządzaniu projektami targowymi.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.